+48 796 344 938 rajdamaciej@gmail.com

Jak nie organizować konkursu na Facebooku?

TUTAJ JESTEŚ: STRONA GŁÓWNA

Blog

Jak nie organizować konkursu na Facebooku?

Jak nie organizować konkursu na Facebooku?

7 Listopad 2018

1. Polub, udostępnij mój Fanpage!

Zgodnie z regulaminem Facebooka warunkiem wzięcia udziału w konkursie, nie może być obowiązek polubienia fanpage’a, udostępnienia profilu oraz postu konkursowego na osi czasu użytkownika, jak również wymóg oznaczenia znajomego.

2. Brak regulaminu konkursowego.

Jasne określenie zasad, nagród, informacja kto jest organizatorem konkursu oraz zwolnienie Facebooka z odpowiedzialności są podstawowym wymogiem przy przeprowadzaniu każdego konkursu.

3. Losowanie nagród.

Bardzo częstym i według mnie najgorszym w skutkach błędem spotykanym na FB przy organizowaniu konkursów jest wybieranie zwycięzców poprzez losowanie. Tutaj niestety ryzykujemy odpowiedzialnością karną. Każde losowanie powinno mieć zezwolenie od Krajowej Izby Skarbowej oraz spełniać dodatkowe warunki. Nie spełnienie tych zasad może skutkować nałożeniem na nas kary do kilkuset tysięcy złotych.Przed zorganizowaniem konkursu na Facebooku koniecznie powinniśmy przeczytać i przeanalizować regulamin. Łamanie jego zasad może grozić zablokowaniem nam fanpage`a, co może być dla nas bardzo dotkliwe po kilku latach zbierania fallowersów. Co więcej w prosty sposób możemy ściągnąć na siebie konsekwencje karne idące z niewłaściwego wyłaniania zwycięzców naszego konkursu.

Masz do mnie pytania?
Umów się na konsultacje!
Jak nie organizować konkursu na Facebooku? Sprawdź czego powinieneś się wystrzegać organizując konkurs na Facebooku